SK-GEN4-28DT
Product Categories
Shenzhen Xinhuo Future Technology Co., Ltd.
Contact Now
SK-GEN4-28DT
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 43.20mm W x 57.60mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 2.8" (71.12mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : 4D Systems Pty Ltd
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : I²C, SPI, TTL
Dot Pitch : 0.18mm W x 0.18mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 240 x 320
Base Product Number : SK-GEN4
Description : DISPLAY LCD TFT 2.8" 240X320
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, SPI, TTL 2.8" (71.12mm) 240 x 320